در این بخش می توانید به رایج ترین و بیشترین سؤالاتی که مراجعین در مورد آزمایشگاه و شرایط آزمایش و سایر موارد دارند را مشاهده و بررسی نمایید

نمونه را صبح زود پیش از اینکه بیمار مدفوع نموده و یا استحمام کند تهیه نمائید. یک قطعه چسب نواری را از طرف چسب دار آن محکم به ناحیه مقعد چسبانده و فشار دهید سپس چسب را بلند کرده و آن را روی لام شیشه ای که از طرف آزمایشگاه گرفته اید بچسبانید و بلافاصله به آزمایشگاه تحویل نمایید و به فرد از پیش تعیین شده تحویل نمایید.

بیوشیمی خون:

آزمایشاتی مانند قند، اوره، اسید اوریک و … لازم است حدود 10 الی 12 ساعت ناشتا باشد (نوشیدن آب اشکالی ندارد). جهت آزمایشات کلسترول و تری گلیسرید 14 ساعت ناشتا بودن کافی است. همچنین شام سبک باشد و البته 72 ساعت رژیم بدون چربی لازم است.

کامل ادرار:

برای تجزیه کامل ادرار شب قبل مواد آبکی کم مصرف نمائید و وسط ادرار صبحگاهی را بطور تمیز در ظرفی که به شما داده می شود ریخته و یا در آزمایشگاه بگیرید.

در مورد خانم ها گرفتن وسط ادرار و رعایت تمیز نمودن محل ادرار و حتی حمام رفتن تأکید می شود. بهتر است قبل از نمونه گیری محل خروج ادرار را با آب و صابون شسته و سپس با آب معمولی خوب شستشو دهید.